قيمت سختي گير رزيني دستگاه آب شيرين کن در اهواز: وجود برخي يونهاي مانند کلسيم و منيزيم و همچنين وجود کاتيونهاي دو ظرفيتي يا چند ظرفيتي در آب، علل اصلي ايجاد رسوب و نيز ايجاد کف خواهد بود. سختي بالاي آب نيز به همراه خود سبب ايجاد ايرادات متعددي خواهد شد. استفاده از سختي گير رزيني يک راه حل مرسوم جهت رفع اين ايرادات محسوب ميشود. 


قيمت سختي گير رزيني دستگاه آب شيرين کن در اهواز


برخي از ايراداتي که رسوبات و سختي آب سبب آنها ميشوند عبارتند از:


ايجاد کف که نتيجه ايجاد واکنشي است که بين يون هاي سخت موجود در آب و مواد شوينده است. اين مورد سبب ايجاد لک بر روي انواع سطوح خواهد شد.


حل نشدن و نيز رسوبي شدن مواد صابوني که حاصل واکنش با سختي زياد آب است. اين سبب مي شود تا مواد شوينده مورد استفاده عملکرد شان کاهش يابد.


در کاربردهاي صنعتي، ايجاد رسوب در تجهيزاتي مثل برجهاي خنک کننده (Cooling Tower) ، انواع ديگهاي بخار، لوله هاي موجود در تجهيزات مختلف و … سبب گرفتگي شيرآلات، لوله ها و … ميشوند. اين امر سبب خواهد شد عملکرد و بازدهي آنها افت قابل توجهي پيدا کرده و نيز مصرف انرژي افزايش پيدا کند.


با توضيحات بالا وم سختي گيري آب چه در مصارف خانگي و چه صنعتي بسيار لازم به نظر ميرسد. از جمله سيستمهاي بسيار معمول براي انجام اين کار بکارگيري از دستگاه سختي گير رزيني ميباشد. در اين سيستم از روش تعويض يون و به کمک رزين هاي کاتيوني، يونهاي کلسيم و منيزيم محلول در آب از آن جدا مي شود. در حقيقت در اين عمل آب سخت که شامل کلسيم و منيزيم است با کمک رزين با سديم تعويض شده و آب به اصطلاح نرم توليد ميشود.


يکي روش هاي کاهش املاح محلول آب ، بکارگيري از روش تعويض يون (Ion Exchange) مي باشد. اين روش براي حذف پاره اي از املاح موجود در آب بسيار کارآمد است. در اين روش از رزين هاي تعويض يوني ، يا همان سختي گير رزيني ( سختي گير آب ) ، به کار برده مي شود.انواع سختي آب


به طور کلي دو نوع سختي در آب وجود دارد:


1 – سختي موقت آب 


2- سختي دايم آب.


سختي موقت آب : سختي آب به صورت موقت مربوط به وجود کربنات و بي کربنات هاي کلسيم و منيزيم است. به اين علت که در مجاورت حرارت ايجاد رسوب مي کند و از آب خارج مي شود به آن سختي موقت آب گفته ميشود. مثلا رسوبات چسبيده به جداره سماور از اين نوع سختي به حساب مي آيند.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Marco کلينيک دندانپزشکي Marcus برتر از يک Kimberly Maria Tammi Mike Andrea balootchap